Sıkça Sorulan Sorular

ÜYELİK

Üyelik ücretli mi ?
Tüm üyelik tiplerinde kısa bir süre için üyelik ücreti almıyoruz.
Üyelikte onay gerekiyor mu?
Tüm üyelerde üyelikte verdiğiniz mail adresine onay kodu gelmekte.Bu onay kodunu sisteme girerek veya onay linkine tıklayarak üyeliğiniz onaylanacaktır.
Çevirmensem da onay linki yeterli mi?
Dilmac.net online tercüme sitesine tercüman üyeyseniz fiyat teklifi verebilmeniz için Dilmac.net’in ekstra bir onayından da geçmeniz gerekmektedir. Bu onay sürecini, üye olurken istenilen bilgileri eksiksiz girmeniz hızlandıracaktır.
Benden ekstra bir ücret alıyor musunuz?
Çeviri yaptırtmak isteyen kullanıcılardan herhangi bir ekstra ücret alınmamaktadır.Dilmac.net’in en önemli avantajlarından birisi de fiyat rekabeti konusunda makul hatta ucuz fiyatlarda çeviri yapma olanağı sağlanmasıdır.
Hem tercüme teklifi alıp hem de teklif verebiliyor muyum?
Hem çeviri teklifi alabilme hem teklif vererbilme özelliği sadece Tercümanlık Büroların Üyeliğinde geçerlidir. Bunun dışında, freelance tercümanlar ilan veremez.
Profilim herkese açık mı?
Sadece freelance çevirmenlerin ve Tercümanlık Bürolarının profilini herkes görebilir. Çeviri yaptırtmak isteyen üyelerimizin profili kapalıdır.

ÇEVİRİ YAPTIRMAK İSTEYENLER

Çeviri yaptıracağım dosya veya linki sisteme nasıl ekleyebilirim.
Çeviri talebini ana sayfamızda bulunan akıllı bir sistemle ekleyebilirsiniz.Bu sistem sizin belirttiğiniz kriterlerde fiyat teklifi alacağınız tercümanlara otomatik olarak talebinizi iletir.
Çevirim için fiyat teklifi geldi teklifi onayladıktan sonra ki süreç nasıl işliyor?
Fiyat teklifini onayladıktan sonra ödemenizi güvenli ödeme sayfamızda yaptıktan sonra çevirinizi belirttiğiniz gün ve saatte size özel sayfanızda görebilirsiniz.
Çevirim yapılmış ama bazı eksiklikler var?
Dilmac.net tercümanları ve çeviri yaptırmak isteyenleri buluşturan bir platformdur. Çevirinin kalitesi konusunda garanti vermez.Dilmac.net tercüman puanlama sistemini oluşturmuştur. Sistemde bulunan çevirmenlerden puanı yüksek olan tercümanlara tercümenizi vermeniz çeviri kalitenizi maksimuma çıkaracaktır.
İngilizceden Almancaya çeviri yaptırmak istediğimde Rusça Çevirmen teklif veremez değil mi?
Aynen.Tercümeniz hangi dilde yapılacaksa o dilde tercümanlara talep gider. Ayrıca freelance mi tercümanlık bürosu mu, yeminli mi, kargoyla mı yoksa dijital ortamda mı, hangi alanda çeviri yaptırtmak istediğinizi de kriterleri girerek doğru tercümanlardan hızlı teklifler alabilirisiniz.
Sadece belirli tercümanlara da talep gönderebiliyor muyum?
Çevirmen ara kısmından istediğiniz tercümanları, diller, kaç yıldır tercümanlık yaptığına, bugüne kadar çeviri yaptığına, freelance mı yoksa tercümanlık bürosu mu olduğuna göre arayarak istediğiniz tercümanları işaretleyerek sadece bu tercümanlardan online teklif vermelerini isteyebilirsiniz.
Çeviri dosyamı her tercümanın görmesini istemiyorsam
Talebi gönderirken dosyanız veya linkiniz tercümana iletilmemektedir. Çeviri hakkında kaç kelimeden oluştuğu hangi alanda olduğu konusunda bilgi vermeniz ilk adımda yeterli olacaktır.İlk bilgiyi ne kadar ayrıntılı anlatırsanız tercüme için verilecek fiyat da o işi yapacak tercüman da o kadar doğru olacaktır.
Çevirimi yeminli tercümana yaptırtmak istiyorsam?
Tercüme talebi için gelen formda yeminli çevirmen istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.Dilmac.net sadece sizin için yeminli tercümanlardan teklif alacaktır.
Farz edin ki ben Çince den Macarca ya çeviri yaptırmak istiyorum ve Dilmac.com’da , bununla ilgi tercüman yok ben çeviri talebi isteyebilir miyim?
Tercümanın olmaması olmayacağı anlamına sistemimizde gelmiyor. İlan tarihi ve teklif bitiş tarihini verdiğinizde eğer ki son tarihe kadar yoksa tercümenize fiyat teklifi gelmeyecektir fakat bu son tarihinize göre yeni bir tercüman üye olarak size teklif verebilir.
Çeviriyi iptal edebilir miyim?
Tercümanın fiyat teklifini onaylamamışsanız çevirinizi iptal edebilirsiniz. Fakat tercümanlardan herhangi birinin teklifini onayladıktan sonra çeviri talebinizi iptal edemezsiniz.

ÇEVİRİ YAPANLAR

Tercümansam çeviriye fiyat teklifini nasıl yapabilirim?
Ana sayfada ilanlar kısmında, mail adresinizde ve panelinde size gelen taleplere fiyat teklifi verebilirsiniz.
Bana gelen çeviri talebinde gün sayısı gelen talebin çeviriye göre uygun değilse ne yapabilirim?
Fiyat teklifiyle birlikte kaç günde bitirebileceğinizi de belirtebilirsiniz.
Teklifimin onaylandığını nasıl görebilirim?
Mailine ve size özel sayfa da hangi teklifleriniz onaylandığını görebilirsiniz. Teklif onaylandıktan sonra dosya size” teklif gönderme ekranında” gönderilecektir.Buradan dosyayı indirebilirsiniz.
Müşterinin anlattığıyla bilgilerle dosya arasında fark varsa ne yapabilirim?
Konu hakkında müşteriyi mesajla bilgilendirir daha sonrasında aynı bilgilendirmeyi bize problem@dilmac.net aracılığıyla iletebilirsiniz.
Zamanında çeviriyi yetiştiremezsem?
İlk zamanın da gönderilemeyen çeviri de bize ve müşteriye kaç saat/gün istediğinize dair önceden bilgi vermeniz gerekir. Tarih ve saatten sonra gönderilen çeviriniz müşterinin onayıyla karşı tarafa gösterilir. Onaylanmazsa çeviriniz karşı tarafa gösterilmeyecek çeviri ücreti müşteriye geri iade edilecektir.

İkinci zamanında gönderilmeyen çevirinizde üyeliğiniz Dilmac.net’tin tasarrufunda süresiz olarak askıya alınacaktır.
Çeviri Ücretimi Nasıl Alacağım?
Üyelikte vermiş olduğunuz banka hesap numaralarına, ayda iki defa olmak üzere, ayın ilk haftası Cuma günü ve ayın dördüncü haftası Pazartesi günü hesabınıza geçecektir.
Dilmac.net’in kazancı nedir?
Dilmac.net’in sabit kazancı yoktur. Tercümanlar ne kadar çok çeviri yaparsa alacakları ücret bu oranda artmakta, dilmac.net’in çeviri ücretlerindeki komisyon kesintisi azalmaktadır.

GÜVENLİK

Ödeme Güvenliği
Kredi kartı güvenliği 128 bit SSL sertifikasıyla sağlanmaktadır. Rahatça kredi kartınızı kullanabilirsiniz.